Cloudové scenáre

15 rokov
na trhu
Microsoft Partner
roka 2014
Prví v SR
s celou infraštruktúrou v cloude

Vymeňte svoje servery za cloud

Súčasné podnikanie si vyžaduje efektívne spravovanie IT infraštruktúry. Práve preto čoraz viac firiem prechádza na cloudové riešenie - Microsoft Azure, ktoré šetrí čas, aj náklady. Financie, ktoré by ste inak minuli na správu hardvéru, tak môžete investovať do rozvoja vašej spoločnosti.

Kontaktujte nás

Prečo cloud od Microsoftu?

Pracujte s tým, čo poznáte Pri Microsoft Azure sa nemusíte báť, že prídete o IT prostredie, na ktoré ste zvyknutí. Práve naopak. Azure sa veľmi ľahko integruje s vašou IT infraštruktúrou a plne sa jej prispôsobí. Vďaka cloudovému riešeniu tak budete pracovať na dôverne známej platforme. Bezpečná a dôveryhodná platforma Viac ako 57% najúspešnejších svetových firiem sa spolieha na Microsoft Azure práve pre jeho bezpečnosť. Zaručuje ju množstvo technických inovácií a bezpečnostných certifikácií, vďaka ktorým sú dáta v cloude vždy spoľahlivo chránené. Azure dôverujú spoločnosti ako Skanska, Heineken, NBC Sports alebo Mazda.
Platforma prispôsobená vašim potrebám Vysoká škálovateľnosť a adaptabilita cloudu Azure vám umožní nastaviť si ho presne podľa svojich potrieb. Nechcete do cloudu migrovať celé dátové centrum? Preneste len to, čo potrebujete a časť služieb majte stále u seba. Azure bude s vaším dátovým centrom bez problémov spolupracovať. Navyše, vďaka systému financovania „pay as you go“ zaplatíte len za to, čo naozaj využívate. Otvorený a flexibilný nástroj Azure podporuje najširšiu škálu operačných systémov, programovacích jazykov, nástrojov, databáz a zariadení. Vo vlastnej infraštruktúre by stáli milióny, s Azure sú dostupné rýchlo a s minimálnymi nákladmi. Prevádzkujte v Azure Windows alebo Linux, MS SQL, Oracle alebo akúkoľvek inú platformu.

Využívajte cloud tam, kde potrebujete

1

Zálohovanie dát

PRÍKLAD

Ste spoločnosť, ktorá vytvára veľké objemy audiovizuálneho obsahu. Na pravidelnej báze produkujete obrovské množstvá dát. Tieto dáta potrebujete dlhodobo zálohovať – či už kvôli vlastným alebo klientskym potrebám, a práve preto hľadáte spoľahlivé úložisko.

RIEŠENIE

Namiesto neustáleho dokupovania ďalšieho hardvéru vyskúšajte cloudové riešenie - Microsoft Azure. Archivovaním v cloude zvýšite bezpečnosť zálohovaných dát. Navyše, získate backup s nekonečným úložným priestorom.

100% bezpečnosť

Ochranu vašich dát garantujú medzinárodné certifikáty informačnej bezpečnosti a zmluvné podmienky EÚ.

Neobmedzený priestor

Cloud ponúka toľko úložného priestoru, koľko potrebujete.

Prístupný vždy a všade

S Microsoft Azure získate úložisko dostupné vždy a všade. Stačí vám k tomu len pripojenie na internet.

Chcem vedieť viac
2

Migrácia serverov

PRÍKLAD

Stojíte pred otázkou, čo so starým serverom? Potreby vašej firmy sa rokmi zvýšili, no výkon vašej serverovne naopak klesá. Čoraz častejšie sa objavujú technické problémy a takmer pravidelne je potrebné ju upgradovať.

RIEŠENIE

Zabudnite na problémy s hardvérom a svoju serverovňu jednoducho preneste do cloudu. V prostredí Microsoft Azure získate ľahko ovládateľnú infraštruktúru, ktorá vám bude slúžiť tak dlho, ako potrebujete. Čas, ktorý by ste inak venovali jeho správe, môžete investovať do rozvoja iných technologických zázemí.

Bez serverovne

Zabudnite na starosti so správou a nákupom hardvéru. Obmedzenia pevného disku a pomalého výkonu sú minulosťou.

Šetrenie nákladov

Cena serveru v sebe obsahuje serverové licencie Microsoft. Nepotrebujete ich nakupovať samostatne. Alebo využijete tie, ktoré už vlastníte.

Prispôsobivý výkon

Azure sa okamžite prispôsobí vašim požiadavkám na výkon.

Chcem vedieť viac
3

Disaster recoveryObnova po haváriách

PRÍKLAD

Neplánovali ste to, ale stalo sa. Vašu firmu postihlo nečakané zlyhanie systému, ktoré narušilo fungovanie serverov. Prišli ste o dôležité dáta a teraz plánujete ich obnovu. Obávate sa však, že by vás mohla vyjsť draho.

RIEŠENIE

S Azure funkciou na obnovu po haváriách vás výpadok prúdu, nešikovné zmazanie súborov, či živelná katastrofa viac nemusia trápiť. Nepretržitá synchronizácia s fyzickým serverom zachová vaše cloudové dáta vždy aktuálne.

Automatická obnova

Obnovu vašej infraštruktúry nemusíte iniciovať sami. Azure spraví všetko za vás.

Dvojité zálohovanie

Vaše dáta sú bezpečne zálohované v dvoch rôznych geografických oblastiach, takže o ne neprídete ani v prípade živelnej katastrofy.

Testovanie bez dopadu na systém

Potrebujete vykonať testovanie obnovy? Azure to umožní bez prerušení a zásahov do fungovania vašej vnútrofiremnej infraštruktúry.

Chcem vedieť viac
4

Testovanie & vývoj

PRÍKLAD

Vaša spoločnosť vyvíja novú aplikáciu. Ešte pred tým, ako ju oficiálne uvediete na trh, plánujete jej vývoj a dôkladne testovanie na platforme dostupnej len pre kompetentných členov tímu. Hľadáte optimálne vývojové a testovacie prostredie.

RIEŠENIE

Ideálne podmienky na vývoj a testovanie nájdete v prostredí Microsoft Azure. Po skončení skúšobnej prevádzky a úspešnom nasadení môžete priestor v Azure jednoducho zrušiť a už zaň viac neplatíte.

Vysoká kompatibilita

Windows, Linux, Java, Oracle, MySQL, Wordpress alebo SAP? Azure je kompatibilný so všetkými.

Škálovateľnosť

Pri Azure sa nemusíte obávať zlyhania servera. Platforma zvládne hosting viacerých funkcií súčasne.

Pay as you go

Microsoft Azure využíva systém priebežného financovania. Platíte len za to, čo využívate – nie za to, čo vlastníte.

Chcem vedieť viac

Prípadové štúdie

Millenium

Svoju IT infraštruktúru sme prevádzkovali na 50 serveroch s 10TB úložiskom. Naše IT potreby sa však časom zvýšili. Navyše, najstaršie hardvérové zariadenia sa začali opotrebovávať. Migráciou do Microsoft Azure sme, okrem iného, dosiahli aj zníženie nákladov, čo znamená, že v priebehu 3 rokov plánujeme ušetriť viac ako 80 000 eur.

Chcem vedieť viac

O2 SVET

Spoločnosť O2 Slovakia realizovala projekt O2 SVET – Knowledge Management. Cieľom bolo vybudovať aplikáciu na riadenie predajnej siete. Vďaka obrovskému potenciálu Microsoft Azure sme O2 pomohli zefektívniť prácu s databázou informácií a tým zlepšiť celkovú obsluhu zákazníkov.

Chcem vedieť viac

Prečo prejsť do Microsoft Azure s nami?

15 rokov na trhuV oblasti IT technológií pôsobíme už od roku 2000. Za 15 rokov sme stihli nazbierať množstvo skúseností, vďaka ktorým teraz vieme našim klientom poskytovať efektívne a inovatívne riešenia na mieru. Snaha o neustále zlepšovanie našich služieb nám, okrem skúseností, priniesla aj niekoľko prestížnych ocenení. Sme 14-násobným držiteľom Microsoft Industry Award a 4-násobným ocenenia od Deloitte. V 2014 sme sa stali oficiálnym Partnerom roka spoločnosti Microsoft.
Microsoft expertV rámci cloudových služieb spolupracujeme so svetovým lídrom – spoločnosťou Microsoft. Sme jediným slovenským držiteľom jeho striebornej Cloud Platform kompetencie. Tento certifikát zaručuje bohaté skúsenosti s nasadzovaním cloudovej infraštruktúry. Zároveň garantuje, že vám na akúkoľvek požiadavku, či problém poskytneme tím vysoko kvalifikovaných odborníkov.
Fungujeme v cloudeAko prví na Slovensku sme celú našu IT infraštruktúru presunuli do prostredia Microsoft Azure. Migrácia do cloudu pomohla zefektívniť prácu našej spoločnosti, zvýšila bezpečnosť uložených dát a znížila náklady na prevádzku serverovne. Navyše tým, že cloud Azure sami dennodenne používame, vieme najlepšie odporučiť a poradiť, ako ho úspešne implementovať aj do prostredia vašej firmy.

Ako vám pomôžeme prejsť do Microsoft Azure?

 

Analýza

Dôkladná analýza vašej infraštruktúry a vypracovanie business case.

Školenie

Vzdelávanie v oblasti používania a správy Microsoft Azure.

Migrácia

Rýchly presun vašich serverov do cloudu.

Prevádzka

Spoľahlivá prevádzka serverov a zálohovanie dát v cloude.

kontaktujte nás