Referencie

NASES logo

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby vznikla 1. januára 2009 ako príspevková organizácia Úradu vlády Slovenskej republiky, zriadená za účelom plnenia úloh ÚV SR vyplývajúcich zo zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémoch verejnej správy. Hlavnou úlohou a predmetom činnosti agentúry je správa, prevádzka a rozvoj vládnej dátovej siete GOVNET a prevádzka a rozvoj služieb Ústredného portálu verejnej správy, ako základných nástrojov informatizácie verejnej správy na Slovensku. Naša spoločnosť spolupracuje s agentúrou od jej vzniku v roku 2009.

Ústredný portál verejnej správy Slovensko.sk

Informačný portál slovensko.sk je prezentačnou časťou Ústredného portálu verejnej správy (ÚPVS). Cieľom portálu je zabezpečiť jednotný prístup k informáciám a službám verejnej správy a prehľadnou formou ich poskytovať občanovi.

Portál slovensko.sk je postavený na technológiách spoločnosti Microsoft. Portálové riešenie Arnia CMS 2012 spoločnosti Millennium je prevádzkované na platforme Windows Server 2012. Na dátové úložisko databázy je použitý systém SQL Server 2012. Vyhľadávanie na portáli je realizované prostredníctvom integrovaného servera Microsoft SharePoint 2010.

Benefity, ktoré portál prináša:

  • Vytvorenie vstupnej brány pre všetkých občanov pre kontakt so štátom;
  • prehľadné a dostupné informácie z verejnej správy;
  • dizajn stránky spĺňa požiadavky Výnosu Ministerstva financií SR o prístupnosti;
  • jednoduchá navigácia občanov k relevantným službám, pomoc pri riešení ich životných situácií súvisiacich s verejnou správou.
Stiahnuť prípadovú štúdiu (pdf)

Centrum nastavenia súkromia

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?