Referencie

s IT Solutions - Millennium referencia

s IT Solutions AT Spardat GmbH je rakúsky poskytovateľ IT riešení pre Erste Bank a Sparkassen so sídlom vo Viedni. Je členom Erste Group, ktorá má rozvinutú sieť s takmer 2600 pobočkami v siedmich európskych krajinách a zamestnáva približne 47 000 ľudí.

Kolaboračný portál pre Erste Group

V medzinárodnej skupine Erste Group prebiehala v minulosti tímová spolupráca na projektoch primárne prostredníctvom odosielania informácií a dokumentov cez e-maily či výmeny súborov cez zdieľané zložky. Takáto spolupráca – najmä medzi jednotlivými oddeleniami a pobočkami – bola komplikovaná a vyžadovala si značné koordinačné úsilie. S cieľom posunúť projektovú kolaboráciu skupiny na vyššiu úroveň sa na nás v decembri 2015 spoločnosť obrátila so žiadosťou o spoluprácu pri implementácii kolaboračného portálu (na základe pozitívnych referencií, ktoré získala od nášho súčasného klienta, Slovenskej sporiteľne – člena Erste Group).

Kolaboračný portál, ktorý nesie výstižný názov Team Up, sme rakúskej IT spoločnosti nasadili na platforme Sharepoint 2013. Funkčnú ergonómiu a vizuálne aspekty použitej platformy však bolo potrebné prispôsobiť tak, aby spĺňali požiadavky klienta. Jadrom celého kolaboračného portálu sa stali tzv. tímové stránky, ktoré vytvárajú samotní zamestnanci s účelom projektovej kolaborácie a výmeny informácií a dokumentov. Riešenie bolo rozšírené o knižnicu dokumentov, blogovú sekciu, fórum a Wiki stránky. Produktivitu práce na projektoch ďalej zvyšujú implementované funkcionality, akými sú napríklad úprava dokumentov jedným klikom, pripomienkovanie dokumentov, odosielanie upozornení či prideľovanie a monitorovanie úloh jednotlivcov, ako aj celého tímu. Prehľadné dashboardy vizuálne zobrazujú aktivity, úlohy a celkový priebeh projektov. 

Kolaboračný portál Team Up je k dispozícii všetkým zamestnancom skupiny Erste Group a je aktívne využívaný viac ako 7 500 zamestnancami a externými spolupracovníkmi (údaj platný k dátumu júl 2017).  V súčasnosti evidujeme viac ako 1450 tímových stránok vytvorených priamo zamestnancami, ktorých počet sa neustále zvyšuje.

Stiahnuť prípadovú štúdiu (pdf)

Centrum nastavenia súkromia

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?