Referencie

Summit Motors Slovakia logo

Summit Motors Slovakia je dcérska spoločnosť japonskej Sumitomo Corporation, ktorá vlastní automobilovú značku Ford. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 2002. Spoločnosť je importérom automobilov Ford a prevádzkuje sieť autorizovaných autoservisov FordCentrum. Našim zákazníkom je od roku 2012.

Cloudová služba Car Repair Planer na manažment autoservisu

Začiatok projektu: Apríl 2012

Autorizovaný servis FordCentrum optimalizoval pracovné vyťaženie autoklampiarov a lakovačov. Car Repair Planner, služba spoločnosti Millennium, prevádzkovaná v klaudovom riešení Windows Azure, centrálne plánuje priebežné denné pracovné vyťaženie a sprístupňuje ho pracovníkom.

Klampiari a lakovači počas práce majú možnosť orientovať sa prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky umiestnenej v dielni. Bezprostredne po ukončení prác na zákazke vedia, aké auto a aká činnosť bude nasledovať. Na základe následnosti prác si pracovníci vedia dohodnúť vzájomnú koordináciu a odovzdávanie vozidiel. Majster dielne nemusí do týchto činností vstupovať a samotné servisné práce budú prebiehať plynulo a koordinovane.

Ako klient je pre všetky role potrebný iba internetový prehliadač. Ford nemá žiadne neplánované náklady do IT infraštruktúry a platí len mesačné poplatky za používanie.