Ako Tatra banke pomáhame s digitálnou premenou interných aplikácií

Tatra banka, a. s.

Ako Tatra banke pomáhame s digitálnou premenou interných aplikácií

Aplikované riešenia
Cloudové riešenia
Vývoj aplikácií

Informácie o zákazníkovi

Tatra banka je súčasťou rakúskej bankovej skupiny RBI Group a prvou súkromnou bankou na Slovensku. Patrí medzi najlepších v oblasti asset manažmentu, firemného a privátneho bankovníctva a je lídrom v inováciách a v digitálnom bankovníctve.

„Tak ako našim klientom aj našim zamestnancom chceme ponúknuť ten najvyšší komfort. V súvislosti s tým sústavne pracujeme na rozvoji našich služieb. Záleží nám na tom, aby klienti väčšinu požiadaviek vyriešili online bez nutnosti osobnej návštevy, čím ušetria mnoho času. Digitálna transformácia aplikácií, ktoré interne využívame na ich správu, nám v tom vo veľkej miere pomáha. Požiadavky sú u nás zaznamenané okamžite a vyriešené v čo najkratšom možnom čase v závislosti od zložitosti.“
Ján Vlach
Agile transformation manager, Tatra banka, a. s.

Implementácie

Manažment Tatra banky sa rozhodol upustiť od používania aplikácií v systéme Lotus a prejsť s čo najväčším počtom interných aplikácií do online prostredia, ktoré poskytuje neobmedzený prístup k údajom, vyššiu flexibilitu vývoja ako aj používania a v neposlednom rade aj vyššiu bezpečnosť citlivých dát:

  • Vytvorili sme novú aplikáciu pre technický podporný tím, ktorý rieši rôzne požiadavky biznis klientov telefonicky alebo e-mailom. V prípade, že ich nie je možné ihneď vyriešiť, zaradia sa do plánu oddelenia.
  • Aplikácia na evidenciu požiadaviek biznis klientov obsahuje týždňový kalendár, v ktorom sú zobrazené voľné časové sloty, kde sa zadávajú požiadavky a už naplánované aktivity technickej podpory. Nad touto evidenciou je možné vytvoriť reporty zobrazujúce počet vyriešených požiadaviek.
  • Významným prínosom pre Tatra banku je predovšetkým zjednodušenie dátovej infraštruktúry a celkovej architektúry interných aplikácií. Nové riešenia prinášajú efektívne využitie zakúpených licencií, jednoduchšiu administráciu a technickú podporu. Pre zamestnancov prináša modernú užívateľskú skúsenosť a natívne využívanie všetkých aplikácií.

Dôležité fakty

Vývoj prebiehal agilnou metódou riadenia projektov
Ďalšie využité platformy - Power Apps, SharePoint Online a Power Automate
Aplikácia bola dodaná v horizonte 4 týždňov
Kontaktujte nás

Ak máte otázky alebo záujem o niektoré z našich riešení

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.