Kontaktujte nás

Ako spoločnosti TIPOS pomáhame zlepšovať zážitky z tipovania

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s.

Ako spoločnosti TIPOS pomáhame zlepšovať zážitky z tipovania

Aplikované riešenia
Portálové riešenia
Vývoj aplikácií
Webové aplikácie

Informácie o zákazníkovi

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je obchodná spoločnosť so 100% majetkovou účasťou štátu. Slovenská republika je ako akcionár zastúpená Ministerstvom financií Slovenskej republiky. Jedným z hlavných poslaní spoločnosti TIPOS je podporovať množstvo dobročinných projektov zo športovej, sociálnej a kultúrnej oblasti. Zdroje na túto podporu získava z prevádzkovania číselných lotérií, kurzových stávok, internetových hier a predaja stieracích žrebov.

S čím sme zákazníkovi pomohli?

Spoločnosti TIPOS, nášmu dlhoročnému zákazníkovi, sme dodali nový webový portál, ktorý prináša mnoho vylepšení. S moderným dizajnom webu prichádza aj lepší používateľský zážitok

Prvý webový portál sme pre spoločnosť TIPOS dodali už v roku 2004. V priebehu rokov prešiel viacerými vizuálnymi zmenami a postupne na ňom pribúdali nové funkcionality. Bol postavený na CMS platforme s názvom Arnia, ktorá však časom technologicky zastarala.

Keďže spoločnosť TIPOS nasleduje najnovšie trendy aj vo svete IT, rozhodla sa pre komplexné „prekopanie“ webu, zmenu technológie aj úpravu obsahových častí. Nový web sme postavili na CMS platforme Orchard Core založenej na technológiách spoločnosti Microsoft.

V spolupráci s TIPOSom sme momentálne uzavreli prvú fázu projektu, ktorej súčasťou bolo najmä zabezpečenie plnohodnotného prístupu ku všetkým dôležitým informáciám nielen z počítača, ale aj z mobilných zariadení. To sa podarilo dosiahnuť vďaka responzívnemu dizajnu. Dôležitou súčasťou bol už spomínaný technologický upgrade CMS platformy a infraštruktúry celého riešenia.

Hlavné benefity, ktoré sme zákazníkovi dodali v rámci prvej fázy projektu:

 • nový moderný web;
 • plnohodnotný prístup k všetkým informáciám z desktopu aj mobilných zariadení;
 • ergonomickú správu obsahu cez intuitívnu administráciu systému;
 • robustný systém zohľadňujúci ďalší rozvoj a udržateľnosť na niekoľko rokov.

Spoločnosť TIPOS sa rozhodla rozšíriť svoje portfólio o novú spotrebiteľskú súťaž POČASIE S TIPOSOM a v súvislosti s tým nás oslovila s požiadavkou vytvoriť podstránku s informačným a propagačným obsahom.

Rozšírením funkcionalít v CMS systéme, postavenom na technológii .NET, sme na portáli https://www.tipos.sk/ vytvorili nový modul.

Nová informačná stránka poskytuje tipujúcim všetky dôležité informácie o spotrebiteľskej súťaži:

 • miesta meraní teploty;
 • výsledky meraní teploty;
 • spôsob ako sa zapojiť.

Na podporu svojich priorít sa Ministerstvo financií SK rozhodlo zrealizovať inovatívny projekt Národnej bločkovej lotérie (NBL).

 • Primárnym cieľom projektu bolo zefektívniť výber DPH elimináciou podvodného správania niektorých obchodníkov, ktorí nevydávali alebo nesprávne vydávali bločky pri nákupoch v obchodoch a za realizáciu služieb. Ich zákazníci, de facto občania Slovenskej republiky, boli motivovaní aktívne si pýtať pokladničné bločky. Tieto si mohli následne registrovať v systéme Národnej bločkovej lotérie a vyhrať atraktívne ceny od finančnej odmeny až po auto. Realizáciou poverilo štátom vlastnenú obchodnú spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s.
 • Naša spoločnosť pripravila webovú aplikáciu na registráciu bločkov a hráčov. Dodali sme aj mobilné aplikácie pre operačné systémy Android, Apple iOS a Microsoft Windows Phone. Riešenie bolo hostované v datacentre významného telekomunikačného operátora a bolo pripravené na extrémnu záťaž (v 1. deň spustenia bolo v špičke o 19.30 hod. súčasne pripojených vyše 30 000 používateľov).
 • Národná bločková lotéria prispela k popularizácii myšlienky férového prístupu obchodníkov k DPH.
 • Za minimálne náklady sa občania SR stali kontrolórmi výberu DPH. Dodaná aplikácia priniesla sedemnásobné zvýšenie počtu podnetov na kontroly za prvý mesiac prevádzky.

Dôležité fakty

Prístup do NBL je možný cez web aj cez mobilnú aplikáciu
Eliminuje prípadné podvodné správanie
7-násobné zvýšenie počtu podnetov na kontrolu

Natívna aplikácia Tipkurz pre Windows 10, ktorú sme zákazníkovi dodali v roku 2016, umožnila pohodlné tipovanie prostredníctvom akéhokoľvek zariadenia fungujúce na platforme Windows 10.

Používateľom poskytla neustály prehľad o najdôležitejších športových udalostiach, umožnila zobraziť v reálnom čase najdôležitejšie zápasy a tiež umožnila filtrovanie jednotlivých podujatí na základe typu športu a ligy.

Spoločnosť TIPOS uviedla na Slovensko lotériu EUROJACKPOT, ktorú bolo predtým možné hrať v 16-tich krajinách. Populácia krajín, v ktorých sa lotéria EUROJACKPOT od roku 2012 hrá, presahuje 270 miliónov obyvateľov a ide o najväčšiu lotériu spomedzi všetkých európskych lotérií. Najnižší garantovaný JACKPOT predstavuje sumu 10 miliónov eur a najvyšší možný JACKPOT dosahuje až 90 miliónov eur.

Na stránke eurojackpot.tipos.sk môžu hráči sledovať výsledky žrebovaní v jednotlivých kalendárnych týždňoch, overiť si svoj tip, overiť potvrdenie, či pozrieť si videozáznamy zo žrebovania z Fínska. Príprava webovej stránky trvala 6 týždňov, oficiálne bola spustená 9. októbra 2015.

Kontaktujte nás

Ak máte otázky alebo záujem o niektoré z našich riešení

Používate zastaralý prehliadač. Môžete si ho aktualizovať na tejto stránke.