Millennium a Soitron spoločne úzko spolupracujú. Pred časom k nám zo Soitronu prišiel Michal, vďaka ktorému sa spojili dva samostatné tímy, ktoré doteraz fungovali oddelene. Spoločne pomáhajú zákazníkom zavádzať a digitalizovať ich procesy, ale aj transformovať dáta. Michal v rozhovore priblížil, čomu sa venuje jeho oddelenie, ako sa stavia k výzvam aj to, čo predchádzalo jeho ceste do IT.
Michal pôsobí na pozícii Business Unit Manager novovzniknutého tímu Modern Workplace v Millenniu, kde manažuje tím šikovných vývojárov a konzultantov.
V Soitrone som bol približne sedem rokov a z toho posledný rok a pol na pozícii tím lídra BU Infrastructure. Zaoberali sme sa okrem tradičných infraštruktúrnych služieb aj dátovými integráciami, produktami Microsoft 365, ako sú MS SharePoint Online alebo MS Teams a s nimi spojenými funkcionalitami. Keď padol návrh prepojiť v rámci Soitron Group tento tím s Millennium tímom, ktorý sa venuje MS Power Platform, rozhodol som sa podporiť túto myšlienku. Najmä z biznisového hľadiska nám to dávalo zmysel, keďže teraz ako jeden tím, pomáhame firmám zavádzať a digitalizovať ich procesy. Častokrát ide doslovne o prechod z papiera na digitálnu formu či prechod od Excel tabuliek na sofistikovanejšie riešenia. Vnímame, ako digitálna transformácia ženie firmy vpred a prináša im mnohé benefity. Okrem už zmienených PowerApps aplikácií sa náš tím venuje aj analýzam prostredia M365 a Power Platform či na mieru vypracovaným odporúčaniam pre nastavenia a využívanie daných služieb, tzv. governance. Taktiež realizujeme v prostredí zákazníkov dátové migrácie z on-premise do cloudu (napr. z lokálnych File serverov do SharePoint Online), ale aj z cloudu do cloudu (napr. z Dropbox do SharePoint Online).
A prečo tento názov? Inšpirovali sme sa Microsoft svetom, kde sa toto spojenie používa na označenie modernej a efektívnej tímovej práce.
Millennium má vo svojom portfóliu viaceré PowerApps aplikácie, ktoré slúžia najmä na evidenciu a schvaľovanie napr. dovoleniek, objednávok, faktúr, smerníc, ale aj na účely riadenej dokumentácie, prípadne na riadenie žiadostí zariadení či technického vybavenia a prístupov v spoločnostiach. Viaceré aplikácie sa využívajú aj interne v Millenniu napr. na rezerváciu parkovania, zapožičanie firemného auta alebo na evidenciu a schvaľovanie dochádzky zamestnancov. V tomto prípade ide o pomerne jednoduché aplikácie, ktoré môže mať zákazník nasadené za pár týždňov. Samozrejme, dodávame aj aplikácie priamo vyvinuté na mieru, ktorých vývoj je zložitejší. Dodanie a nasadenie je časovo náročnejšie. Momentálne je našou hlavnou technológiou Microsoft, avšak uvažujeme, že v budúcnosti naše portfólio rozšírime aj o ďalšie technológie. Sledujeme najnovšie trendy a chceme na ne reagovať.
V rámci Soitron Group sa snažíme, čo najviac prepájať s partnerskými firmami. Tým, že poznám prostredie Soitronu a viem, ako fungujú ostatné oddelenia, je omnoho jednoduchšie zapojiť do procesov a spolupráce aj Millennium tím. K zákazníkom chodievame spoločne a predstavujeme im komplexné riešenia, vďaka ktorým môžu byť v relatívne krátkom čase ďaleko pred konkurenciou. Zároveň však úzko spolupracujeme aj s ďalšími BU v Millenniu ako sú Data Inteligence a Customer Engagement, keďže všetky tímy sa venujú aj Power Platform riešeniam. Vnímam, že vďaka týmto synergiám sme flexibilnejší, silnejší a dokážeme sa navzájom dopĺňať.
Pre mňa je dôležité nezľaknúť sa nových výziev. V prvom kroku si rozoberiem, čo daná výzva obnáša. Zjednodušene to znamená, že si ju rozdelím na drobné. Poviem si, čo mi môže priniesť a, naopak, čo môžem stratiť. Keď prevyšujú pozitíva, idem do toho. Samozrejme, že veľkú rolu v tom zohráva aj samotná motivácia. Avšak, čo sa týka rozhodovania v tíme, tak sa snažím o daných témach diskutovať s kolegami a vysvetliť im, čo nám môžu nové príležitosti priniesť a ubezpečujem ich, že vždy im pomôžem a stojím za nimi.
Rád počúvam rôzne podcasty, sú medzi nimi aj technologické. Som fanúšikom aj Soitron podcastu lokál hosť. Okrem toho mám rád podcasty a prednášky zamerané na sebarozvoj. Pred nejakým časom som absolvoval aj koučing kurz, ktorý mi pomáha nielen pri rozhodovaní, ale aj v rámci manažovania tímu. Vnímam, aké dôležité je rozvíjanie manažérskych aj technických zručností.
Podporujem vzdelávanie formou certifikácií – pravidelne si obnovujem moje Microsoft certifikácie. To isté máme zavedené aj v tíme. Stanovili sme si, že počas roka si všetci členovia tímu budú udržiavať svoje technické certifikácie a zároveň získajú aj nové certifikácie. Popri tom funguje v našom tíme aj samoštúdium z verejne dostupných zdrojov. Týmto spôsobom si v tíme udržiavame odbornosť aj prehľad o nových trendoch.
Okrem technických certifikácií, by som bol rád, keby kolegovia absolvovali na rozšírenie obzorov aj soft skills školenia, ktoré sú dôležité v pracovnom či súkromnom živote.
Keď som mal deväť alebo desať rokov hrával som počítačové hry, ktoré mi otvorili cestu do IT. O niekoľko rokov neskôr som začal navštevovať osemročné gymnázium zamerané na programovanie a algoritmy. Paradoxne, ďalej som nepokračoval touto cestou. Nejaký čas som sa venoval štúdiu geológie. Po krátkej prestávke ma to opäť pritiahlo k IT. Externe som popri zamestnaní vyštudoval vysokú školu so zameraním na programovanie a algoritmy. V tom čase som už pracoval pre niekoľko IT spoločností. Dnes je to už takmer 18 rokov, čo pôsobím v IT a vôbec to neľutujem. Mám však jeden sen, ktorý sa netýka IT. V budúcnosti, možno na dôchodok, by som si chcel otvoriť malú kaviarničku, kde budem môcť „oddychovať“. Samozrejme, ako IT človek by som v nej chcel využiť aj moderné technológie, napr. AI. Dôchodok je však ešte ďaleko, takže uvidíme, čo prinesie budúcnosť. 😊
Ďakujem ti za veľmi inšpiratívny rozhovor!
Bližšie informácie o otvorených pozíciách nájdete na našej web stránke v časti Kariéra.
Hľadáte spoľahlivého IT partnera, ktorý vám pomôže naplniť vaše biznis ciele? Neváhajte nás kontaktovať. Náš tím si spoločne s vami prejde vaše požiadavky a navrhne najvhodnejšie riešenie.